Hizmetlerimiz

Notebook Bilgisayar Telefon Servisi

Bilgisayar Teknik Servisinde Çözüm Odaklı Hizmetler

Bilgisayar teknik servis firmaları ile başınız dertte mi? Laptop ya bilgisayarınız arızalandı ve tamir için servise verdiniz. Ancak haftalardır servisten ses yok. İşleriniz geri kaldı ve sinirleriniz bozuldu. Artık sabrınız taşmak üzere!

Neredeyse yukarıda bahsettiğimiz sorunla karşılaşmayan yok gibi değil mi? Dünya kadar para verip, orijinal ürün alıyorsunuz, garanti süresi bile dolmadan cihazı, yetkili servise veriyorsunuz ve bir dünya saçmalıkla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Bir de kurumsal firma sahibi olduğunuzu düşünün! Yüzlerce bilgisayar, en pahalı network sistemleri…

Bizce iyi bir teknik servis insanların sorunlarınız çözmeli. Hızlı olmalı ve hata yapmamalı. Yapsa bile hızlı bir şekilde hatasını telafi etmeli.

Tüm masaüstü ve laptop cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde tamir ediyoruz. Yani bizde yukarıdaki sorunları yaşamazsınız. Neden mi böyle söylüyoruz?

Çünkü uzun yıllar boyunca binlerce müşteriye hizmet verdik ve onları hiç üzmedik. Müşterilerimizde bizi üzmedi ve büyümemizi sağladı.

Başladığımızda yalnızca küçük cihazların tamirini yapıyorduk. Şu anda ise Türkiye’nin en saygın ve bilinen kurumsal firmaların network altyapılarını kuruyoruz ve daha fazlasını da gerçekleştiriyoruz.

Sorun Çözen Bilgisayar Bakım ve Onarım Servisiyiz

KTeknik Servis ve Bilişim Hizmetleri çözüm odaklı hareket eder. Bilgisayar teknik servisi atölyemizde hizmet veren personelimiz de bizlerle aynı düşünceye sahip.

Bazen bizi saatlerce uğraştıran sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Mesela tamir için bize müşterimiz laptop getiriyor. Sorun anakart üzerindeki küçük bir devrenin yanması ve bu yüzden cihaz çalışmıyor. Bildiğiniz üzere tamir işlerindeki en zor iş, sorunun kaynağını bulabilmektir. Sorunun kaynağına inmek ve kısa sürede bulmak ise yıllarca çalışma sonunda elde edilebilecek deneyimle olur.

Ama bazı arızalar var ki deneyimin de ötesinde kapsamlı olarak cihazın incelenmesini gerektiriyor. İşte biz de müşteri memnuniyeti adına bunu gerçekleştiriyoruz.

Fayda Maliyet Olgusuyla İlerleyen Bilgisayar Teknik Servisi

Ekran arızalarını gideriyoruz: Laptop cihazlarındaki ekranlar set halinde satılırlar ve yurtdışından gelirler. Yani yabancı para birimi kuruna bağlı olarak fiyatları değişir. Genelde sıvı dökülmesi ve çarpma sonucunda ekranlar arızalanabilir. Özellikle LCD ekranlarında bu tür sorunlarla karşılaşılır. Masaüstü bilgisayar ekranlarında da aynı durum geçerlidir. Tabi ki onların yapısı diz üstü bilgisayarlarınkine göre daha farklıdır. Ancak yine de onlar da set halinde satılırlar. Bu set içerisinde neler var kısaca bakalım.

Ekran çerçevesi, ekranın kendisi ve laptopun kasasıyla bağlantı sağlayan elektronik aksamı. Laptop cihazlarındaki ekranlar, menteşe bölgesindeki kablolarla, cihazın kendisine bağlıdırlar. Yani ekran kırıldığı ya da çatladığı zaman bu kısımlardaki bağlantı kablolarının da değişmesi gerekebilir.

Bilgisayar ekranınızı çatladığında ya da kırıldığında bize getiriyorsunuz. Marka ve modele göre ekran seti tedarik ediyoruz ve ekranınızı eskisinden daha iyi halde size teslim ediyoruz.

Sıvı Teması: Hiçbir bilgisayar sıvı olan şeyleri sevmez. Yoğun çalışma temposuna sahip kişiler. Yemeklerini çalıştıkları masada yerler. Aynı şekilde uyanık kalmak için kahvelerini de masalarında içerler. İstemsiz bir el hareketi ile bilgisayara ya da laptop klavyesine kahve dökülebilir ki birçok kişinin başına bu durum gelmiştir. Bu durumda bilgisayarınızın kısa bir süre sonra çalışmadığını fark edersiniz. İşte bu gibi durumlarda hemen bilgisayarınızı bize getirin.

Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılmalı?

Neden böyle bir başlık attık? Çünkü bilgisayar tamiri ihtiyacı olan kişiler, doğal olarak teknik konulardan uzaklar. Bilgisayarlarının sorununu biliyorlar ama çözümünü bilmiyorlar. Talep ettikleri çözümlerle karşılaşmadıkları zaman sorun oluyor doğal olarak.

Sorun ise aslında şuradan kaynaklanıyor. İşin ehli olmayan ve teknik konulardan yeterli düzeyde anlamayan kişiler ne yazık ki tamirci unvanını kullanmaya çalışıyorlar. Oysa ki bilgisayar tamiri hem teknik konularda yeterli düzeyde bilgi, hem de tecrübe gerektirir.

Bilgisayar tamirindeki en zor konu, sorunun kaynağını tespit etmektir. Çünkü çok geniş bir alandan bahsediyoruz. Bilgisayarın o kadar çok parçası vardır ki, sorun hangisinde kısa sürede bulabilmek için deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Bu bahsettiğimiz işin donanım kısmı, bir de yazılım kısmı var ki, bu kısımda sorunları tespit etmek daha da zordur. Çünkü işletim sisteminde ya da işletim sistemi altında çalışan programlarda öyle sorunlar çıkıyor ki, bulabilene aşk olsun!

Binlerce programın nasıl çalıştığını ve hangi hataları verebileceğini bilmek gerekiyor. Peki bu mümkün mü? Tabi ki değil! Peki ama yazılımsal sorunlar nasıl tespit ediliyor ve tamir ediliyor?

Aslında bu sorunun cevabı oldukça kolay. Diğer mesleklerde olduğu gibi bilgisayar alanında da tecrübeniz varsa, sağlam bir temel edinmişsiniz demektir. Yani karşınıza yeni bir sorun çıktığında, nasıl çözeceğinize dair kafanızda mutlaka bir sistem oluşmuştur. İşte bu yüzden tecrübe önemlidir diyoruz.

İşini Seven Bilgisayar Tamircisi

Yukarıdaki açıklamalarımızdan eminiz ki, iyi bir bilgisayar tamircisi hangi özelliklere sahip oluru anlamışsınızdır. O zaman konuyu biraz detaylandıralım. İyi bir bilgisayar tamircisi:

  • Kesinlikle işini sevmelidir.
  • Bilgisayar tamiri yaparken kendisini kaybetmelidir.
  • Belki de çevrenizde tanıdığınız bilgisayar tamircileri vardır. Dikkat ettiyseniz bu kişiler neredeyse yemeden, içmeden ve uyumadan çalışır. Peki kim bu durumda olmayı ister? Tabi ki işini seven kişiler!
  • Araştırmacı olmalıdır. Yani yeni teknolojileri ve alanı dahilindeki tüm konuları sürekli araştırmalıdır. Okumayı sevmelidir ki, işinde isim yapmış kişilere sorarsanız, size aynı cevabı vereceklerdir.
  • Kesinlikle dikkatli olmalıdır. Çünkü yaptığı işte çok ince ayrıntılar vardır.
  • Analiz yeteneği doruklarda olmalıdır. İşte, ilk defa karşılaşılan sorunların çözümü bu şekilde gerçekleştirilir.
  • Bazı sorunlar, yazılımsal ya da donanımsal olabilir. Öyle sorunlar vardır ki, sanki dermanı olmayan hastalık gibi görünürler. İşte burada tecrübe devreye girer. İyi bir bilgisayar tamircisi tanımlayan en iyi kelime kesinlikle tecrübedir. Çünkü tecrübe yapılan hataların bileşkesidir.
  • Dürüst ve şeffaf olmalıdır. Tabi ki mesleği hakkındaki teknik konuları anlatmasını ya da sırlarını vermesini kastetmiyoruz. Ancak bu sektörde birçok üzücü hadisenin yaşandığını da biliyoruz. Mesela 32 GB ram parçasını bilgisayardan çıkarıp, yerine 16 GB eski ram takanlar gibi…

Kısacası iyi bir bilgisayar tamircisi kesinlikle bilgi ve tecrübe sahibi olmalıdır.  Özellikle bu ikisine kesinlikle sahip olmalıdır.

Laptop Tamiri

Diz üstü bilgisayarınıza; ısınma sorunu, ekran arızaları, dokunmatik arızaları ve daha birçok arızayla karşılaşıyorsanız, siniriniz oldukça bozuluyor demektir.

Ama merak etmeyin!

Moralinizi düzeltmek için buradayız….

Her türlü laptop arızalarını deneyimli ve profesyonel bir şekilde düzeltiyoruz. Profesyonel ve sorunsuz laptop tamiri denilince mutlaka bizim ismimiz anılır.

Neden mi?

Çünkü uzun yıllar boyunca her marka laptop bilgisayarını sorunsuz bir şekilde tamir ettik. Bu sebeple bizi artık birçok kişi tanıyor.

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Şirketinizin tüm IT sorunlarını ortadan kaldırmak ancak sorumluluğu kurumsal bir IT şirketine yüklemek ile olur. Bizler sizin tüm sistem sorunlarınızı ortadan kaldırmak için sadece talebinizi bekliyoruz. Bilgisayar bakım anlaşması konusunda bize güvenebilirsiniz.

Web Tasarım


Şirketinizin henüz bir web sitesi yokmu? Bu büyük sorun demektir. En kısa zamanda bizim ile iletişime geçerek sitenizde olması gereken tüm özellikleri ve nelere ihtiyacınız olduğunu kurumsal web tasarımcılarımız size sunsun.

Laptop Teknik Servisi


Asus, Dell, Lenovo, Toshiba ve ismini sayamayacağımız tüm marka ve model ürünlerin sorunlarını mümkün olduğunca tamir işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Klavye , kasa , bezel , ekran anakart tamiri ve bga chipset değişimi yapmaktayız.

Bilgisayar Satışı

Yeni bir bilgisayaramı ihtiyacınız var? O halde hemen bizim ile iletişime geçerek istediğiniz sistem özelliklerini belirtin ve size uygun bilgisayarı ayağınıza getirelim.

Telefon Teknik Servisi

Telefonunzda oluşan ; ekran kırılması , şebeke sorunu ve birçok sorun karşısında size destek sağlamaktayız.

Kurumsal ve bireysel her büyüklükte kuruluşa,ev kullanıcılarına ileri bilgi teknolojilerine dayalı,bilgisayar tamir bakım onarım Satış ,Cloud Antivirus, Endpoint, UTM, Şifreleme, Mobil, DLP, Sunucu, Web, Wireless Security, Ağ Depolama, veri kurtarma ve yeni nesil Güvenlik Duvarı Çözümleri Firewall sunan bir BT şirketidir.

Servisi Ara